AKŞAM LİSELERİ NEDEN TERCİH EDİLİR?

Bakırköy Akşam Lisesinden mezun olan öğrenciler örgün, gündüz ortaöğretim kurumlarından mezun öğrenciler ile aynı haklara sahiptir.

Çeşitli nedenlerden dolayı öğrenimini tamamlayamayan, yarım bırakan veya okuma hakkını kaybeden herkes Akşam Lisesi olanaklarından faydalanabilmektedir.

AKŞAM LİSESİ DİPLOMALARININ ÜNİVERSİTE SINAVINDA DİĞER LİSE DİPLOMALARINDAN HİÇBİR FARKI YOKTUR.

Bakırköy Akşam Lisesinden mezun olan öğrenciler ile gündüz öğrenim veren liselerden mezun olan öğrencilerin sahip olduğu diplomalar arasında hiçbir fark bulunmamaktadır ve aynı haklara sahiptir.


Diploma ve kazanılan haklar açısından gündüz öğrenim veren liselerden hiçbir farkı bulunmayan Akşam Liselerinin en önemli özelliği derslerin çalışma saati bitiminde başlamasıdır.


İşe alımlarda ve Üniversiteye girişlerde haklarınızın aynı şekilde devam etmesi, Akşam Liselerinin tercih edilmesinde çok önemli bir faktördür.


NEDEN LİSE MEZUNU OLMALIYIM?

 

Günümüzde çeşitli devlet kurumları veya özel kurumlarda lise diploması olmayanlara iş imkanı sağlanmamaktadır. Bu nedenle lise diploması olmayanlar devlet memuru olamadıkları gibi askeri personel, özel güvenlik şirketleri vb. birçok kurum ve kuruluşlarda işe kabul edilmeyeceklerdir.

İşyeri açma gibi durumlarda da yine lise diploması gerekliliği karşımıza çıkmaktadır. Akşam Liselerinde eğitim almak için yaş sınırının olmaması çok büyük fırsattır.

Çeşitli sebeplerle lise diploması alamayan, lise eğitimini yarım bırakmış olan öğrencilerimize eğitimlerini tamamlamaları için Bakırköy Akşam Lisesi gerekli imkanı sunmaktadır.

Gündüz çalışıp işinize giderek, akşamda eğitiminize devam ederek lise diploması alma fırsatını kaçırmamış aynı zamanda üniversite yolunda bir adım ilerlemiş olacaksınız.